HELP! Matek! Egy tartályba 3min 45s alatt kétötöd hl víz folyt be, majd 30s alatt egynegyed hl vizet engedtek ki és így maradt háromketted hl víz. Mennyi víz volt eredetileg a tartályban? Ha valaki ezt le tudná vezetni nekem azt nagyon megköszönném.

Előre is köszi!
2010. jún. 7. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, Nem biztos, hogy jó!


Eredetileg volt: x hl.

Hozzáöntöttek 2/5 hl-t. Lett benne (x+2/5)

Leeresztettek 1/4 hl-t. Így maradt benne: [(x+2/5) - 1/4]

Ez pedig 3/2 hl.

Tehát az egyenlet:

x + 2/5 - 1/4 = 3/2 /összevonok

x + 3/20 = 3/2 / -3/20

x = 27/20

Tehát 1 egész, 7/20 hl víz van benne.


Szerintem az idő csak azért volt bent, hogy megzavarjon.

2010. jún. 7. 18:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Sokat segítettél csak az egyenleteken bukott el pont a matekom évvégén...eddig 6 évig kitünő voltam és most 7.re csak jeles...:(de mondjuk a tanár az egész osztályt megszivatta rendesen...na mind1 Köszönöm szépen!
2010. jún. 8. 07:01