Előre is köszi!2010. jún. 7. 16:02
1/2 anonim válasza:
Szia, Nem biztos, hogy jó!
Eredetileg volt: x hl.
Hozzáöntöttek 2/5 hl-t. Lett benne (x+2/5)
Leeresztettek 1/4 hl-t. Így maradt benne: [(x+2/5) - 1/4]
Ez pedig 3/2 hl.
Tehát az egyenlet:
x + 2/5 - 1/4 = 3/2 /összevonok
x + 3/20 = 3/2 / -3/20
x = 27/20
Tehát 1 egész, 7/20 hl víz van benne.
Szerintem az idő csak azért volt bent, hogy megzavarjon.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Sokat segítettél csak az egyenleteken bukott el pont a matekom évvégén...eddig 6 évig kitünő voltam és most 7.re csak jeles...:(de mondjuk a tanár az egész osztályt megszivatta rendesen...na mind1 Köszönöm szépen!
2010. jún. 8. 07:01