2011. febr. 15. 15:05
1/3 anonim válasza:
0,1,2,3 a megoldás. 0+1 a négyzeten, az 1. 2 a köbön az 8. 8+1=9 3 a négyzeten = 9 9 osztható 9-cel.
2/3 anonim válasza:
első: olvasd el a feladat szövegét, hogy mi is a feladat.
kérdező: mivel a 4 szám egymást követi, ezért b=a+1, c=a+2, d=a+3.
Tehát az a+b^2+c^2= a+(a+1)^2+(a+2)^3, és erről kell belátni, hogy osztható d^2-tel, azaz (a+3)^2 tel.
Ez meg már csak számolás, amit nem fogok helyetted megcsinálni, kibontod az a+(a+1)^2+(a+2)^3 kifejezést, és megmutatod, hogy ez (a+3)^2 nek valami töbszöröse
3/3 anonim válasza:
Csak egy kis finomítás az előző válaszoló módszerén
A négy szám
a, b, c, d
Bizonyítandó, hogy
(a + b² + c³)/d² = n
ahol n - pozitív egész szám
Ha a c-hez viszonyítunk, akkor
a = c - 2
b = c - 1
c = c
d = c + 1
d² = (c + 1)²
Így a
(c - 2) + (c - 1)² + c³
összeget szorzattá alakítva azonnal látszik a bizonyítandó állítás igaz volta.
DeeDee
**********