Hogyan kell négyzetre emelni? Mi 2,6 ; 26 ; 260 ; 26 000 ; 0,26 nak a négyzete?

A válaszokat előre is köszii!
2009. nov. 4. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:

mi az, hogy hogyan kell?

megszorzod önmagával. ez csak megy????

2009. nov. 4. 16:22
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom a normálalakot kellene gyakorolni vele.


2,6^2 = 2,6*2,6 = 5,2 + 1,56 = 6,76 ,ha jól számoltam. (Számolj utána!)


26^2 = 6,76 * 100 = 676

mert (2,6*10)^2 = 2,6^2 * 10^2 = 6,76 * 10^2


260^2 = 6,76 * 10000 = 67600

mert (2,6*10^2)^2 = 2,6^2 * 10^4 = 6,76 * 10^4


26.000^2 = 6,76 * 10^8

mert (2,6*10^4)^2 = 2,6^2 * 10^8


0,26^2 = 6,76 * 10^(-2)

mert (2,6*10^(-1))^2 = 2,6^2 * 10^(-2)

2009. nov. 4. 17:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom,h önmagával,odáig okés,hogy 2,32 de pl azt h 88 000 ilyesmik már nehezebben mennek.Lehet ilyen nagy szám? --> 7744000000 ??
2009. nov. 4. 19:01