A válaszokat előre is köszii!2009. nov. 4. 16:18
1/3 anonim válasza:
mi az, hogy hogyan kell?
megszorzod önmagával. ez csak megy????
2/3 anonim válasza:
Gondolom a normálalakot kellene gyakorolni vele.
2,6^2 = 2,6*2,6 = 5,2 + 1,56 = 6,76 ,ha jól számoltam. (Számolj utána!)
26^2 = 6,76 * 100 = 676
mert (2,6*10)^2 = 2,6^2 * 10^2 = 6,76 * 10^2
260^2 = 6,76 * 10000 = 67600
mert (2,6*10^2)^2 = 2,6^2 * 10^4 = 6,76 * 10^4
26.000^2 = 6,76 * 10^8
mert (2,6*10^4)^2 = 2,6^2 * 10^8
0,26^2 = 6,76 * 10^(-2)
mert (2,6*10^(-1))^2 = 2,6^2 * 10^(-2)
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom,h önmagával,odáig okés,hogy 2,32 de pl azt h 88 000 ilyesmik már nehezebben mennek.Lehet ilyen nagy szám? --> 7744000000 ??
2009. nov. 4. 19:01