Azt tudom,hogy önmagéval szorzom,de azt skalárisan vagy vektoriálisan?2011. szept. 12. 20:27
1/2 anonim válasza:
Skalárisan a vektor hosszának a négyzetét kapod? Ez mire kellene?
A vektoriális szorzat meg nulla. Nem??
2/2 anonim válasza:
Egy vektor negyzete mindig a skalaris szorzat. A vektorialis szorzat eseten mindig kiirjuk, a x (kereszt) jelet, hogy egyertelmu legyen.
A v*w = |v|*|w|*cos(a), ahol a a ket vektor altal bezart szog.
Igy v*v = |v|*|v|*cos0 = |v|*|v|*1 = |v|^2
Tehat egy vektor negyzete megegyezik a vektor hosszanak negyzetevel.
Arra figyelj, hogy a mennyisegeket ne keverd, ez a leggyakoribb hiba! A vektor az egy vektor, ket vektor skalaris szorzata pedig mindig szam.
Irok egy rovid peldat. Legyen v(3,4) vektor. Ennek a hosszat (|v|) ugye ugy szamoljuk, hogy GYOK(3^2 + 4^2) = GYOK(25) = 5. Ebben a peldaban tehat a v vektor negyzete 25.