Hogyan emelek vektort négyzetre?

Azt tudom,hogy önmagéval szorzom,de azt skalárisan vagy vektoriálisan?
2011. szept. 12. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Skalárisan a vektor hosszának a négyzetét kapod? Ez mire kellene?

A vektoriális szorzat meg nulla. Nem??

2011. szept. 12. 22:54
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy vektor negyzete mindig a skalaris szorzat. A vektorialis szorzat eseten mindig kiirjuk, a x (kereszt) jelet, hogy egyertelmu legyen.


A v*w = |v|*|w|*cos(a), ahol a a ket vektor altal bezart szog.


Igy v*v = |v|*|v|*cos0 = |v|*|v|*1 = |v|^2


Tehat egy vektor negyzete megegyezik a vektor hosszanak negyzetevel.


Arra figyelj, hogy a mennyisegeket ne keverd, ez a leggyakoribb hiba! A vektor az egy vektor, ket vektor skalaris szorzata pedig mindig szam.


Irok egy rovid peldat. Legyen v(3,4) vektor. Ennek a hosszat (|v|) ugye ugy szamoljuk, hogy GYOK(3^2 + 4^2) = GYOK(25) = 5. Ebben a peldaban tehat a v vektor negyzete 25.

2011. szept. 13. 08:33