Hogy lehet számológépen beütni a négyzetre emeléseket? Pl 2^-2?

2011. okt. 12. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ugyan így ahogy leírtad. Van egy ilyen ^ jel ott. Vagy ha egyszerűre gondolsz ami csak alapműveletek, ott ez a példád h 2^-2 az = 1/2^2. Azt meg betudod ütni h 1/2*2=0,25
2011. okt. 12. 19:15
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudományos számológépen a szám után nyomd meg az x2 billentyűt.
2011. okt. 12. 19:18
 3/11 A kérdező kommentje:
tudományos van..ha beírom a 2-est utána az x^2 billentyűt,akkor a második hatványt kapom meg..
2011. okt. 12. 19:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Olyat keress, hogy x^y

Pl: 2^-3 -> [2] [x^y] [-] [3] [=] gombokat kell megnyomnod

2011. okt. 12. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja, akkor te hatványozni akarsz...

Az alap begépelése után nyomd meg az x^y gombot, majd gépeld be a kitevőt, majd =.

2011. okt. 12. 20:03
 6/11 A kérdező kommentje:
nincs x^y -ilyenem..gondolom az x^2-es gomb kell..de nem tudom milyen sorrendben kell beütni a dolgokat..:S
2011. okt. 12. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen számológéped van? Márka, típus.
2011. okt. 12. 20:50
 8/11 A kérdező kommentje:
B-tech fx83
2011. okt. 12. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:
A log feliratú gombtól balra lévő gombra mi van írva? Illetve annak a bal felső sarkában apróbb betűvel is van valami. Oda mi van írva? Sajnos nincs róla nagy méretű kép a neten, de arra tippelek.
2011. okt. 12. 22:11
 10/11 A kérdező kommentje:
e^x
2011. okt. 12. 22:30
1 2