Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokos a legkisebb szög?2012. febr. 27. 17:55
1/3 anonim válasza:
2X+5X+11X=180
18X=180
X=10
alfa:10*2=20°
béta:5*10=50°
gamma:11*10=110°
Tehát a 20 fokos szög.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
hasonlóan gondoltam én is, de mostmár értem teljesen :)
2012. febr. 27. 18:00
3/3 anonim válasza:
Egyébként én sem vagyok egy matekzseni.:D
És szívesen :)