2 pontos matek feladat-mégsem tudom. Valaki?

Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokos a legkisebb szög?
2012. febr. 27. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

2X+5X+11X=180

18X=180

X=10


alfa:10*2=20°

béta:5*10=50°

gamma:11*10=110°


Tehát a 20 fokos szög.

2012. febr. 27. 17:59
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

hasonlóan gondoltam én is, de mostmár értem teljesen :)

2012. febr. 27. 18:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyébként én sem vagyok egy matekzseni.:D

És szívesen :)

2012. febr. 27. 18:01