Valaki segítene nekem egyenletrendszerek megoldásában?


1) 2x + y = -0,5

5x + 3y = -2 <-- ez az egyik


2) x + 2y = 4

x - y = 11 <-- másik


3) 3x - 2y = 8

2x + y = 10 <--- harmadik..ezt nagyjából megtudtam csinálni csak azt nem értem ah x és y sincs megadva!

köszi :)



2012. ápr. 23. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
* ha
2012. ápr. 23. 20:44
 2/7 anonim válasza:
[link] nekem ez segített
2012. ápr. 23. 20:48
 3/7 A kérdező kommentje:
és itt mire menjek?:)
2012. ápr. 23. 20:56
 4/7 anonim válasza:

1. 2x + y = -0,5 -> y=-0,5-2x (ezt be kell írni a második egyenletbe)

5x + 3y = -2

Vagyis:

5x+3*(-0,5-2x)=-2

5x+(-1,5)-6x=-2

-x-1,5=-2

-x=-0,5

x=0,5

Most az x értékét beírod:

y=-0,5-2x ebbe

y=-0,5-2*0,5

y=-1,5

Már csak le kell ellenőrizni, a többinél is így kell. A másodikban kifejezed az x-et, a harmadikban meg az y-ont.

Remélem jól számoltam, és menni fog így:)

2012. ápr. 23. 20:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez már így érthető! :) Csak azt nem amikor y meg x van nincs előtte semmi és akkor melyiket kell kifejezni?
2012. ápr. 23. 21:01
 6/7 BKRS ***** válasza:

2.

x + 2y = 4

x - y = 11


Az elso egyenlebol vondd ki a masodikat:

3y = -7

y = -7/3

Visszahelyettestive mondjuk a masodik egyenletbe:

x+7/3= 11

x = 26/3



3)

3x - 2y = 8

2x + y = 10

Add az 1. egyenlethez a masodik ketszereset.

7x = 28

x= 4

Helyettesits vissza mondjuk a 2.-ba

8+y=10

y=2

2012. ápr. 23. 21:04
 7/7 anonim válasza:

Az a lényeg, hogyha az x vagy az y előtt nem áll semmi, úgy a legegyszerűbb megoldani, hogy azon az oldalon hagyod azt a tagot, a másik oldalra pedig átpakolod a többit. DE az első egyenletben ki tudnád fejedni az x-et is így:

2x=-0,5-y

x=-0,5-y/2 (a 2-est a -0,5-y alá írva)

2012. ápr. 23. 21:11