Mi ennek a példáknak a megoldása? A többi lent.


Fizika házi feladat

Nem értem a fizikát,4-es,5-ös tanuló vagyok mindenből,de a fizika nem megy.Az egész osztály szerint ez a legrosszabb tantárgy(a földrajzon kívül),mert nem is magyarázza el rendesen a tanár,meg mivel 7-es vagyok...így ez nekünk még új.Tavaly csak természetismeret volt

Kérlek segíts,ha tudsz,akkor írj!!!NAGYON SÜRGŐS :)


1.Egy 20.000 N(Newton) súlyú téglarakás 2m2(négyzetméter) területen nyomja a földet.Mekkora a téglarakás által a talajra kifejtett nyomás?


2.Mekkora nyomást fejt ki egy gyerek a jégre ,ha egy lában egyenletesen siklik,a súlya 400N(Newton),és a korcsolyája 10cm2(négyzetcentiméter)-es felületen érintkezik a jéggel?Hogyan változik a nyomás,ha egy helyett két lábon siklik?


3.Egy ember sítalpon áll a hóban.A súlya 700N(Newton),egy síléc talpának 0,3m2(négyzetméter) a felülete.Mekkora a sítalpak alatt a nyomás,ha az ember két sílécen siklik?


4.Egy vízszintes úton haladó vonat kerekei alatt 60.000 Pa(Pascal) a nyomás,a nyomott felület 0,5m2(négyzetméter.Mennyi a vonat súlya?


5.Mennyi annak a gyereknek a súlya,aki 300cm2-nyi(négyzetcentiméternyi) felületen nyomja a taljt,és a nyomása 15.000 Pa(Pascal)?


6.Egy 30m2(négyzetméter) területű járdát lebetonoztak.A betonréteg nyomása a talajra 3000 Pa(Pascal).Hányszor fordult az a 3 tonnával terhelhető teherautó,amelyik a betont szállította?


7.Az egymásra rakott vaslemezek együttes súlya 4000 N(Newton.A vaslemezek nyomása a padlóra 2000 Pa(Pascal).Mekkora a legalsó lemez területe?


8.Egy szekrény súlya 800N(Newton),nyomása a padlóra 20.000 Pa(Pascal)Mekkora a szekrény lábainak padlóval érintkező együttes felülete?


9.Egy gép súlya 20.000N(Newton).Mekkora legyen a gép talpfelülete,ha a padlóra kifejtett legnagyobb nyomás 30.000Pa(Pascal) lehet?



Köszönöm szépen mindenkinek,ha valaki leírja nekem,hogy hogyan is kéne megoldani!! :) Ha kell segítség,akkor bárkinek segítek,akármiben...csak nem fizikában :D :p



2014. ápr. 9. 15:59
 1/6 Bugya Péter ***** válasza:

1.F = 20 000 N

A = 2 m^2

p = ?

p=F/A

P=20000N/2m^2

p=10 000N/m^2=10kPa

2

m

2014. ápr. 9. 18:54
 2/6 Bugya Péter ***** válasza:

2.

p=?

F=400N

A=10cm^2=10^-3m^2

p=F/A=400/0,0001=4000000N/m^2=400 kPa

2014. ápr. 9. 19:02
 3/6 Bugya Péter ***** válasza:
2. p=4000kPa
2014. ápr. 9. 19:05
 4/6 Bugya Péter ***** válasza:

3.

F=700N

A=0,3m^2

p=?

P=F/A=700/0,3=2333,3Pa=2,3kPa

2014. ápr. 9. 19:06
 5/6 Bugya Péter ***** válasza:
100%

4.

p=60.000Pa

A=0,5m^2

F=?

F=p*A=60000*0,5=30.000N


5. F=?

A=300cm^2=0,03m^2

p=15000Pa

F=p*A=15000*0,03=450N

2014. ápr. 9. 19:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2014. ápr. 9. 21:25