Lenne egy egyenlet:
((x-1)(x+1)/(x-2)=8
Van megoldása, nekem meg a 2, meg a 6 jön ki megoldásként.Másnak is ez jön ki?
2014. márc. 29. 14:48
1/3 anonim válasza:
nem, 5 és 3 lesz a jó
átalakítás
(x^2+1)/(x-2)=8 mindkét oldalt szorozzuk (x-2)-vel
x^2-1=8*(x-2)
x^2-1=8x-16
x^2-8x+15=0
x1,2=8+-gyök(64-60)/2
ebből x1=(8+2)/2=5 és x2=(8-2)/2=3
2/3 anonim válasza:
(x^2-1)/(x-2)=8 az első sor természetesen, elgépeltem
3/3 A kérdező kommentje:
8+-gyök(64-60)/2 én ehelyett így számoltam:
(8+-gyök(64-60))/2.
Köszi a választ.:)
Asszem elfelejtettem gyököt vonni.
2014. márc. 29. 15:31