Matek: másodfokú egyenlet megoldása:miért van elrontva?


Lenne egy egyenlet:

((x-1)(x+1)/(x-2)=8


Van megoldása, nekem meg a 2, meg a 6 jön ki megoldásként.Másnak is ez jön ki?


2014. márc. 29. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:

nem, 5 és 3 lesz a jó

átalakítás

(x^2+1)/(x-2)=8 mindkét oldalt szorozzuk (x-2)-vel

x^2-1=8*(x-2)

x^2-1=8x-16

x^2-8x+15=0

x1,2=8+-gyök(64-60)/2

ebből x1=(8+2)/2=5 és x2=(8-2)/2=3

2014. márc. 29. 15:16
 2/3 anonim ***** válasza:
(x^2-1)/(x-2)=8 az első sor természetesen, elgépeltem
2014. márc. 29. 15:17
 3/3 A kérdező kommentje:

8+-gyök(64-60)/2 én ehelyett így számoltam:

(8+-gyök(64-60))/2.

Köszi a választ.:)

Asszem elfelejtettem gyököt vonni.

2014. márc. 29. 15:31