Gyökös másodfokú kétismeretlenes egyenlet megoldása?


X^2+y[xy]=336

Y^2+x[xy]=112

A szögletes zárójel négyzetgyökvonást jelöl.


2014. jan. 28. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
2014. jan. 28. 17:04
 2/2 bongolo ***** válasza:

Kicsit más ez a feladat, mint a linkelt, mert az első egyenletben az y nem csak a gyök alatt van. Ezért a második megoldás máshogy alakul.


Szóval az első megoldás az, amit a linken lévő első válasz ír. A második eset viszont kicsit más, mint ott.


2. Ha x<0 és y<0


Legyen:

a = √(-x), b = √(-y)

a>0 és b>0


ab = √(xy)

a² = -x, vagyis x = -a², hasonlóan y = -b²


Az egyenlet:

a⁴ − ab³ = 336

b⁴ − a³b = 112


a(a³ − b³) = 336

b(b³ − a³) = 112

Elosztva őket:

-a/b = 3

Ez viszont nem lehet, mert mindkettő pozitív kell legyen.


Vagyis csak egy gyök van.

2014. jan. 28. 18:23