Sziasztok! valaki levezetné nekem ennek a megoldását? nagyon megköszönném!2014. ápr. 5. 12:23
1/3 anonim válasza:
2cos²x = 4 - 5sinx
2(1-sin²x) = 4 - 5sinx
2 - 2sin²x = 4 - 5sinx
3sin²x = 2
sinx = ±gyök(2/3) = ±0,81650
1., 3. síknegyed:
x1 = 0,955 + k·π, k egész szám
2., 4. síknegyed:
x2 = 2,186 + k·π, k egész szám
2/3 A kérdező kommentje:
köszi! :D
2014. ápr. 5. 20:20