Sziasztok! valaki levezetné nekem ennek a megoldását? nagyon megköszönném!
2014. ápr. 5. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

2cos²x = 4 - 5sinx


2(1-sin²x) = 4 - 5sinx


2 - 2sin²x = 4 - 5sinx


3sin²x = 2


sinx = ±gyök(2/3) = ±0,81650


1., 3. síknegyed:

x1 = 0,955 + k·π, k egész szám


2., 4. síknegyed:

x2 = 2,186 + k·π, k egész szám

2014. ápr. 5. 12:52
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi! :D
2014. ápr. 5. 20:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. ápr. 6. 06:55