Mi ennek a kísérletnek a megoldása?

Szilárd nátrium-szulfitra sósavat csepegtetünk, és a folyamatban fejlődő gáz egy részét Lugol-oldatba, másik részét kén-hidrogénes vízbe vezetjük. Írja le és magyarázza meg a várható tapasztalatokat, és adja meg a végbemenő folyamatok reakcióegyenletét!

2014. márc. 30. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A szulfitra való cseppentés hatására kén-dioxid gáz keletkezik: Na2SO3 + 2HCl = H2O + SO2 + 2Na+ + 2Cl-

A kén-dioxid a Lugol-oldatban található jódot redukála jodiddá, így a barna színe eltűnik: SO2 + I2 + H2O = 2HI + SO3

A kén-dioxidban és kénhidrogénben található különböző oxidációs állapotú kén proporcionálódik elemi kénné, így halvány sárga csapadék válik ki: SO2 + 2H2S = 3S + 2H2O

2014. ápr. 1. 02:31