Mi lesz ennek a számnak a normálalakja?


244566,66*10 a -11-en. Bocs de nem tudok kis -11-et írni, tehát azt hatványozni kell.


Hogy kell ezt megoldani, előbb a számot szorzom 10-el aztán a kapott számot megszorzom -11-szer önmagával?



2014. febr. 3. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
10^(-11) = 1/(10^11)
2014. febr. 3. 23:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy a fenti is írta, 10^(-11) azt jelenti, hogy a számot 10 11. hatványával kell elosztani. Ismerni kell a hatványozás azonosságait, külön kérésre leírom.


A szám normálalakja:


244566,66*10^(-11)=2,4456666*10^5*10^(-11)=2,4456666*10^(-6).

2014. febr. 3. 23:23