244566,66*10 a -11-en. Bocs de nem tudok kis -11-et írni, tehát azt hatványozni kell.
Hogy kell ezt megoldani, előbb a számot szorzom 10-el aztán a kapott számot megszorzom -11-szer önmagával?
2014. febr. 3. 22:50
2/2 anonim válasza:
Ahogy a fenti is írta, 10^(-11) azt jelenti, hogy a számot 10 11. hatványával kell elosztani. Ismerni kell a hatványozás azonosságait, külön kérésre leírom.
A szám normálalakja:
244566,66*10^(-11)=2,4456666*10^5*10^(-11)=2,4456666*10^(-6).