2013. szept. 15. 11:45
1/2 anonim válasza:
((a) / (a+b)) * 100% = ?
((a) / (b)) * 100% = 25%
százalék nélkül:
a/b = 0.25
a / (a+b) = ?
Elsőből kifejezed a-t, vagy b-t (inkább jelen esetben b-t, mert a 2. egyenletben abból csak 1 van) és behelyettesíted a 2. egyenletbe.
Voila
2/2 anonim válasza:
a a b-nek negyede, tehát a:b = 1:4
1+4=5
100/5=20
1=20=a
4=80=b