Suket Adel kérdése:

Határozd meg, hogy a + b számnak hány százaléka az a szám, ha az a a b-nek 25%-a?

2013. szept. 15. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

((a) / (a+b)) * 100% = ?

((a) / (b)) * 100% = 25%


százalék nélkül:


a/b = 0.25

a / (a+b) = ?


Elsőből kifejezed a-t, vagy b-t (inkább jelen esetben b-t, mert a 2. egyenletben abból csak 1 van) és behelyettesíted a 2. egyenletbe.


Voila

2013. szept. 15. 13:01
 2/2 anonim ***** válasza:

a a b-nek negyede, tehát a:b = 1:4

1+4=5

100/5=20

1=20=a

4=80=b

2013. szept. 15. 22:51