Hogy kell kiszámolni hogy egy adott szám, egy másik számnak hány százaléka? Pl. A 18 a 60 -nak hány százaléka?

2011. szept. 6. 19:45
 1/3 anonim válasza:
88%

60=100%

ezt osztod 100-zal, hogy megkapd az 1%-ot


ez 0,6.


megnézed, hogy a 18-ban ez a 0,6 hányszor van meg: 18/0,6 =30.


Tehát a 60-nak a 18 30%-a.

2011. szept. 6. 20:10
 2/3 anonim ***** válasza:

60-nak a valahány százaléka 18, ezt egyenlet nyelvén megfogalmazva 60*x/100=18. Átrendezed, megkapod, hogy x=18*100/60=30.


minden százalékos kérdésnél így egyenletként felírva azonnal kijön, hogy mit kell mivel osztani/szorozni.

2011. szept. 7. 09:08
 3/3 anonim válasza:
100%
Úgy a legegyszerűbb, hogy a kisebb számot osztod a nagyobbikkal és szoroz 100-al. Vagyis: 18/60 * 100 azaz 30%.
2011. szept. 8. 07:26