2011. szept. 6. 19:45
1/3 anonim válasza:
60=100%
ezt osztod 100-zal, hogy megkapd az 1%-ot
ez 0,6.
megnézed, hogy a 18-ban ez a 0,6 hányszor van meg: 18/0,6 =30.
Tehát a 60-nak a 18 30%-a.
2/3 anonim válasza:
60-nak a valahány százaléka 18, ezt egyenlet nyelvén megfogalmazva 60*x/100=18. Átrendezed, megkapod, hogy x=18*100/60=30.
minden százalékos kérdésnél így egyenletként felírva azonnal kijön, hogy mit kell mivel osztani/szorozni.
3/3 anonim válasza:
Úgy a legegyszerűbb, hogy a kisebb számot osztod a nagyobbikkal és szoroz 100-al. Vagyis: 18/60 * 100 azaz 30%.