Hogy kell kiszámolni hogy 1200000 az az 5 milliónak hány százaléka?

Mi még nem tanultuk ezt (általánosban 4. osztályos vagyok) de engem nagyon érdekelne. Köszi!
2009. dec. 29. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 4. osztályosnak legegyszerűbben így lehet:


5 000 000 elosztod 100-zal (azaz leveszel 2 nullát a végéről) = 50 000


Ez az 5 millio 1%-a

1 200 000-et elosztod 50 000-rel = 24

Azaz 1 200 000 a 24%-a 5 000 000-nak


egyébként nem lehet, hogy igazából 10.-es vagy, csak kamu? :) nehogy beégj :)

2009. dec. 29. 23:08
 2/5 anonim ***** válasza:

100% - 5000000

1% - 5000000 /100=50000

1200000/500000=24


vagyis 24%-a

2009. dec. 29. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig azt csinálom amit az előző írt de úgy egyszerűbb, hogy 1 200 000 / 5 000 000 = 0,24.

Kettővel jobbra viszed a tizedes vesszőt, vagyis 24%.


Összefoglalva azt amiről nem tudod hány százalék elosztod a 100%-ossal, és kettővel jobbra tolod a tizedes vesszőt.


Ez azért jobb szerintem mert csak egy osztás van benne nem kettő. (Bocsi a fontoskodásért, programozó vagyok, nekem a plusz egy osztás az plusz idő -> lassabb program :D)

2009. dec. 29. 23:16
 4/5 A kérdező kommentje:
Tegnap volt a 10. szülinapom:)))) Köszönöm !
2009. dec. 29. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor boldog szülinapot és szívesen, bár én csak harmadikként válaszoltam :)
2009. dec. 29. 23:35