1531-nek hány százaléka a 666? Hogyan kell kiszámolni?

2009. okt. 3. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

100%<---1531 : 100 = 15,31--->1%


666 : 15,31 = 43,5009.......


666 = 43,5%

2009. okt. 3. 18:11
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

(1531/666) *100 =230

(666/1531)*100 =44


vagy ez vagy az attol függ...


mert most nem értelmeznia kérdést:D

2009. okt. 3. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Marha egyszerű, leírod két sorba:

1531 az 100%

666 az x= ?%

--------------------

x= (666*100)/1531= 43,5%


Ezt bármilyen százalékos számításnál alkalmazhatod.

2009. okt. 3. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Prózaira fordítva 666 osztva 1531-gyel, (ez egy tizedes tört: 0.43) szorozva 100-zal, tehát 43%.
2009. okt. 3. 23:06
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Most már ezt meg fogom jegyezni! Ciki-nem ciki: erre a %-os számolásra sehogy se tudtam rájönni xD

Azt hogy mennyi x számnak x százaléka, azt tudom, csak ezt nem értettem, úgyhogy köszi még egyszer mindenkinek a választ:)

2009. okt. 4. 10:17