A második és a negyedik csak egyre bonyolultabb lesz ahogy átalakítgatom. A másik kettő az kijött.
2011. nov. 10. 14:11
1/2 anonim válasza:
Az 4.-nél használd a hatványozás azonosságait: a^(n*m) = ((a)^n)^m Tehát átírod (e^ln(2))^-3-ra e^ln(2)=2 A kettő a mínusz 3.-ont pedig te is megtudod oldani.
A 2. hasonló az elsőhöz. A szinusz 240-et meghatározod úgy mint a cos(-210)-et. Szorozd be kettővel. Ez -gyök3, ha minden igaz. Tudjuk, hogy tg(-α)=-tg(α) Keressük azt a szöget, aminek a tangense a most kapott negatív szám. Az előző kis összefüggés miatt az abszolút értékét is kereshetjük, tehát minek a tangense gyök3. Függvénytáblában benne van, hogy 60 foknak. De mivel -gyök3 volt, ezért mínusz 60 fok lesz a megoldás.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. nov. 10. 15:25