Szóval,

a+b=32

b+c=24

ebből én hogy tudom kiszámolni a b-t? Nagyon köszönöm, előre is!



2015. nov. 30. 17:47
 1/6 schamuelson ***** válasza:
Ennyiből sehogy, csak a és c egymáshoz viszonyított arányát tudnád kiszámolni. Valamit még tudni kellene hozzá, mert 3 ismeretlen van, így meglehetősen sok megoldás lenne helyes b-re.
2015. nov. 30. 17:55
 2/6 anonim válasza:
Sehogy.
2015. nov. 30. 18:16
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

a+b=32

b+c=24


Ha csak kifejezni akarod a "b"-t, nem kiszámolni, akkor add össze a két egyenletet:


a + 2b + c = 56

2b = 56 - a - c

b = (56 - a - c) / 2

vagy

b = 28 - (a + c)/2

2015. nov. 30. 18:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és kedves utolsónak még extrán, mivel erre gondoltam, csak nem sikerült normálisan megfogalmazni. Bocsánat. :P
2015. nov. 30. 18:21
 5/6 anonim ***** válasza:

"a" 8-cal nagyobb "c"-nél.


És tulajdonképpen ezt vehetjük eredménynek. Ugyanis az össze olyan megoldás jó, ahol a = c + 8.


Pl.:


a = 10 ; c = 2


vagy:


a = 11 ; c = 3


vagy:


a = 7


c = -1


Láthatod, hogy mindegyiknél kijön az eredmény.


Az egyetlen kikötés, hogy |a| ne legyen nagyobb mint 32.

2015. nov. 30. 18:28
 6/6 anonim ***** válasza:
És természetesen mindig más-más eredményt kapunk b-re.
2015. nov. 30. 18:31