Szóval,
a+b=32
b+c=24
ebből én hogy tudom kiszámolni a b-t? Nagyon köszönöm, előre is!
2015. nov. 30. 17:47
1/6 schamuelson válasza:
Ennyiből sehogy, csak a és c egymáshoz viszonyított arányát tudnád kiszámolni. Valamit még tudni kellene hozzá, mert 3 ismeretlen van, így meglehetősen sok megoldás lenne helyes b-re.
3/6 Pelenkásfiú válasza:
a+b=32
b+c=24
Ha csak kifejezni akarod a "b"-t, nem kiszámolni, akkor add össze a két egyenletet:
a + 2b + c = 56
2b = 56 - a - c
b = (56 - a - c) / 2
vagy
b = 28 - (a + c)/2
4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és kedves utolsónak még extrán, mivel erre gondoltam, csak nem sikerült normálisan megfogalmazni. Bocsánat. :P
2015. nov. 30. 18:21
5/6 anonim válasza:
"a" 8-cal nagyobb "c"-nél.
És tulajdonképpen ezt vehetjük eredménynek. Ugyanis az össze olyan megoldás jó, ahol a = c + 8.
Pl.:
a = 10 ; c = 2
vagy:
a = 11 ; c = 3
vagy:
a = 7
c = -1
Láthatod, hogy mindegyiknél kijön az eredmény.
Az egyetlen kikötés, hogy |a| ne legyen nagyobb mint 32.
6/6 anonim válasza:
És természetesen mindig más-más eredményt kapunk b-re.