Két egyenes körkúp magasságainak, illetve alapkör sugarainak aránya 2:1. Hogyan aránylik egymáshoz a két test felszíne, illetve térfogata?

Valaki segítene?
2015. nov. 29. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek egyszerű képletbehelyettesítések, benne van a fv. táblában. Mi a probléma?
2015. nov. 29. 19:55
 2/5 A kérdező kommentje:
nem értem a feladatot, kérlek segíts
2015. nov. 29. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Legyen a kúpok magassága H és h, sugarai R és r. A feladat szerint H/h=R/r=2.


Ismeretes, hogy a körkúp térfogata w*s^2-el arányos, ahol w a magasság és s a sugár. Ebből nyílvánvaló, hogy a térfogatok aránya:


V/v=(H/h)*(R/r)^2, vagyis a jelenleg V/v=8.


A felszín hasonlóan ilyen egyszerű képletekkel számolható, azt rád bízom.

2015. nov. 29. 20:44
 4/5 A kérdező kommentje:
w*s^2 ezt nem értem. ez hogyan jön ki?
2015. nov. 29. 21:10
 5/5 A kérdező kommentje:
a térfogat tudtommal: r^2*pí*m/3
2015. nov. 29. 21:11