Liliana22 kérdése:

MATEK FELADAT! Egyenes kör kúp kiterített palástja 10cm sugarú félkör. Mekkora a kúp magassága? Alapkör sugara? és nyílásszöge? Eszméletlenül nem értem hogy lehet.

2012. febr. 1. 17:22
 1/2 Kinga néni ***** válasza:
100%

a félkör sugara lesz az alkotó, a félkörív kerülete egyenlő a kúp alapkörének kerületével. Innen


2*10*pi/2=2*r*pi

r=5


a magassághoz csak egy pit.-tétel kell az alapkör sugarával, alkotóval:


5^2+m^2=10^2


a nyílásszöghöz pedig egy sin-t kell felírni u.erre a háromszögre:


sinA=r/alkotó

2012. febr. 1. 17:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..és milyen igaz!
2012. febr. 2. 21:22