2012. febr. 1. 17:22
1/2 Kinga néni válasza:
a félkör sugara lesz az alkotó, a félkörív kerülete egyenlő a kúp alapkörének kerületével. Innen
2*10*pi/2=2*r*pi
r=5
a magassághoz csak egy pit.-tétel kell az alapkör sugarával, alkotóval:
5^2+m^2=10^2
a nyílásszöghöz pedig egy sin-t kell felírni u.erre a háromszögre:
sinA=r/alkotó
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen..és milyen igaz!
2012. febr. 2. 21:22