Fizika házi. Ezt hogy kell megoldani?

2) Felnőttek vérnyomása átlagosan 80 Hgmm és 120 Hgmm között változik a szívműködés ciklusa alatt. 1 Hgmm 1 mm magas higanyoszlop hidrosztatikai nyomását jelenti. Milyen értékek között változik a vérnyomásunk Pa-ban mérve? Mekkora erőt fejt ki 120 Hgmm nyomású folyadék 1 cm^2 nagyságú felületre? g értékét vegyük 10 m/s^2-nek! (,,Megoldásként számoljátok ki a megadott értékekhez tartozó hidrosztatikai nyomást, nem egy szorzással való átváltást várunk!")
2015. okt. 28. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


ph = ρ * g * h

ρ: a folyadék sűrűsége kg/m^3-ben

g = 10 m/s^2

h: a folyadékoszlop magassága méterben


[link]


A jobb oldali táblázatban benne van a sűrűség. Segítség: 1 g/cm^3 = 1 kg/dm^3 = 1000 kg/m^3


Ha a megfelelő mértékegységekre átváltod a mennyiségeket, akkor a hidrosztatikai nyomást Pa-ban kapod meg.


A nyomás definíciója: p = F / A

p: a nyomás Pa-ban

F: az erő N-ban

A: a felület mérete m^2-ben


Ebből: F = p * A

2015. okt. 28. 14:08
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 29. 15:36