Hogyan lehet kiszámítani az R3 ellenálláson átfolyó áramot?


Maga a feladat részletesen:


[link]


Köszönöm!



2015. okt. 23. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:

R1-en lesz U1, R2-n és R3-on U23:


U1+U23=220 --> U23=220-U1


Számold ki R2 és R3 párhuzamos kapcsolásának eredőjét, ez legyen R23:

A fesz. az ellenállások arányában fog megoszlani:


U1/U23 = R1/R23 --> U23=U1/(R1/R23)


I3=U23/R3

2015. okt. 23. 15:40