24V elektromotoros erejű telepre kapcsolt 45 ohm ellenálláson 0,5 A áram folyik át. Mekkora a telep belső ellenállása?

valaki segítsen hogy ezt hogy kell megoldani pls!!

2015. jan. 25. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

R=U/I


Itt az R az egyszer a telep belső ellenállása (R1) plusz a rákapcsolt ellenállás (R2).


R1+R2=24/0,5=48

R1=48-R2=48-45=3 ohm

2015. jan. 25. 18:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2015. jan. 25. 18:25