Fizika házi, dinamika? valaki segítene?


Súrlódásmentes talajon lévő kiskocsit 60 N erővel húzunk. A kiskocsi tömege 6800 g. A kiskocsin ülő gyerek 48,14 N nagyságú vízszintes irányú erővel hat a kiskocsira. Mekkora a gyerek tömege kg-ban?


nem konkrét végeredményt szeretnék kapni,hanem valami útmutatót hogy induljak el.

az I=m*v képletet és az F=m*a képletet gondolom hogy itt használni kéne. de nem jön ki semmi.


2015. okt. 21. 14:17
 1/3 A kérdező kommentje:

F=60N

m1=6,8kg

m2=?

a=?


és akkkor a másik részéhez

I=48,14N

m2=?

a=?


szóval nem tudom jól gondolkodtam -e, de így 2 ismeretlenem van nem jön ki így semmi

2015. okt. 21. 14:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Az I = m * v nem kell most, az a lendület egyébként.


Ha feltesszük, hogy a gyerek nyugalomban ül a kiskocsin (nem esik le róla), akkor az azt jelenti, hogy a kocsi is 48,14 N erővel hat a gyerekre: F1 = 48,14 N

Ez az erő valójában tőlünk származik, az általunk kifejtett 60 N része: F = 60 N

A fennmaradó része csak a kocsira hat: F2 = F - F1


A kiskocsi tömegét ismerjük: m2 = 6800 g = 6,8 kg

Így ki tudjuk számolni a gyorsulását: F2 = m2 * a2; a2 = F2 / m2


Mivel a kiskocsi és a gyerek együtt gyorsul, a gyorsulásuk megegyezik: a1 = a2


A gyerekre F1 = 48,14 N és a1-et az előbb számoltuk ki.

Ebből meg tudjuk határozni a gyerek tömegét: F1 = m1 * a1; m1 = F1 / a1

2015. okt. 21. 15:15
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm

így kijött 27,6kg és jó is lett a megoldás:)köszii

2015. okt. 21. 15:21