Fizika házi, hogyan kell?
1.Három összekötött test nyugszik az asztalon. A jobb szélsőt húzni kezdjük 46 N erővel. Mekkora nagyságú erő hat a jobb szélső és a középső test között, ha a bal szélső test tömege 3,6 kg, a középsőé 2500 g, a jobb szélsőé pedig 4,6 kg? (A kötél nyújthatatlan.)
2.Három test áll egymás mellett. Az első tömege 2,1 kg, a második tömege 1500g. A legelsőt elkezdjük tolni 14,9 N vízszintes irányú erővel. Mekkora nagyságú erő hat az első és a második test között, ha a harmadik 7,45 N nagyságú erővel hat a másodikra?
3.Két összekötött test az asztalon nyugszik. Az asztal széléhez közelebbire vízszintesen kötelet kötünk, majd arra csigán keresztül egy 2,8 kg tömegű testet akasztunk. Mekkora nagyságú erő ébred a csigán átvetett kötélben, ha az asztal széléhez közelebbi test tömege 3,5 kg, a másiké 5700 g? (A kötél nyújthatatlan.)
4.Három összekötött test nyugszik az asztalon. A jobb szélsőt húzni kezdjük 9 N erővel. Mekkora nagyságú erő hat a jobb szélső és a középső test között, ha a bal szélső test tömege 2,2 kg, a középsőé 3600 g, a jobb szélsőé pedig 0,9 kg? (A kötél nyújthatatlan.)
1; Egyrészt a teljes rendszer gyorsulását okozza az erő, innen is el lehet indulni, vagy onnan, hogy az első testre hat F erő, valamint ellentétes irányba a kötél miatt egy K erő, amit a kötél fejt ki rá. Ez a K erő hat a második testre, valamint egy K' erő a másik oldalon. Ez uitóbbi gyorsítja a 3. testet.
2; Ugyanaz, csak kötelek nélkül.
3; A csiga szerepe mindössze annyi, hogy a geometriát változtatja meg.
4; Ugyanaz, mint az 1, csak másik erőt kérdez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!