10. osztályos fizika. Valaki leellenőrizné a feladataimat illetve amit nem tudtam segítene megoldani?


1. Egy acél-torony 20°C hőmérsékleten 300m magas. Mekkora hőmérséklet-változás esetén lesz a magasságnövekedés 30cm? (alfa=1,7 x 10-5en)

Erre nekem valamiért delta T-nek 2564102 jött ki :( Ez akkor hogy van?


2. Egy pumpában 500cm3 levegő van 100kPa kezdeti nyomáson. A pumpát lassan összenyomjuk. Mekkora lesz a levegő térfogata 200kPa nyomáson?

Erre 250cm3 jött ki.


3. Egy gázpalackban 10°C-on a túlnyomás 150kPa. Mekkora nyomásértékre tervezték a biztonsági szelepet, ha az 70°C-on nyit?(A levegő nyomása 100kPa)

Erre nekem 303kPa jött ki


4.A 60l-es oxigén-palack hőmérséklete 20°C, az oxigén-gáz tömege 0,8kg. Számítsd ki a nyomását! (Az oxigén relatív atomtömege 16g/mol és kétatomos molekulát képet.

Erre p=69.28 jött ki



2015. okt. 12. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

1./ dT = 0,3/(Alfa*300)


3./ p1/T1 = p2/T2 = állandó, számolj újra.


A többi szerintem jó.

2015. okt. 12. 21:18