1. feladat
Egy 50 g tömegű golyó 0,01s-ig volt kölcsönhatásban egy másik testtel. Eközben sebessége 10m/s-ról 10,8m/s-ra változott. Mennyivel változott meg a golyó lendülete, és mekkora erő hatott rá?
2. Feladat
Mekkora erő hat a testre, ha az m=50 kg tömegű test sebességét 8s alatt zérusról 10m/s-ra gyorsítja?
2015. márc. 9. 16:57
2/4 Hominida válasza:
A #1 képletek nem segítenek. A [link] jegyzet 19-20. oldalán az impulzus és az erőlökés képletei láthatók, az kell.
1) Az erőlökés időtartama 0,01 s, az impulzus I1=10·0,05=0,5 Ns-ról I2=10,8·0,05=0,54 Ns-ra nőtt. ΔI=F·Δt. ΔI=0,04, Δt=0,01, F=4 N.
2) I1=0, I2=50·10, ΔI=500 Ns. Δt=8 s, F=62,5 N.
3/4 Hominida válasza:
A ΔI az impulzus változása, vagyis I2-I1.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2015. márc. 10. 19:24