(a+2b+c)^2
(a-b)^3
2015. okt. 3. 18:40
1/2 anonim válasza:
(a+2b+c)^2 = a^2 + 4·a·b + 2·a·c + 4·b^2 + 4·b·c + c^2
(A tagok szorzatainak összegének duplája és a tagok négyzetösszegének az összege azonosság alkalmazásával.)
(a-b)^3 = a^3 - 3·a^2·b + 3·a·b^2 - b^3
(Ez az egyik alapazonosság a kéttagú kifejezések hatványozása közül. Úgy tudom, hogy 7 db. van belőlük. )
Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. okt. 3. 22:21