Yskirde kérdése:

Valakinek megvan a Gyakorló és érettségire felkészítő feladatgyűjtemény I. (Matek) 1004-5,1013-15,1030-32,1039,658,171,321,418-as feladatainak levezetése és megoldása?

Szorgalmi feladatnak ezt adta a tanár, és én pedig képtelen vagyok megoldani őket, és a mellékelt megoldó CD-n meg csak a végeredmények vannak ott...

2015. jún. 7. 16:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki segíteni szeretne, de nem tudja a számok melyik feladathoz tartoznak: [link]
2015. jún. 7. 17:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Azaz ezek csak a megoldások, a sima könyv pdf változatának a linkjét most nem találom:(
2015. jún. 7. 17:24
 3/7 Bugya Péter ***** válasza:
ha megvan küld el a kérdést
2015. jún. 8. 14:42
 4/7 Bugya Péter ***** válasza:

1004/a

9-6(x+5)=2/3(6-3/2x)

9-6x-30=4-x

-6x-21=4-x /+x

-5x-21=4 /+21

-5x=25 /:-5

x=-5

2015. jún. 9. 10:10
 5/7 Bugya Péter ***** válasza:

1004/b

(x-4):3-(1-x):2=1/2+x/6 /közös nevező

2(x-4)-3(1-x)=3+x

2x-8-3+3x=3+x

5x-11=3+x /-x

4x-11=3 /+11

4x=14 /:4

x=3,5

2015. jún. 9. 10:14
 6/7 Bugya Péter ***** válasza:

1004/c

2x:3-(x-2):2+(11x+6):6=2(x-4) /közös nevező

4x-3(x-2)+11x+6=12(x-4)

4x-3x+6+11x+6=12x-48

12x+12=12x-48 /-12x

12=48 nincs megoldás

2015. jún. 9. 10:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Ohhh, köszönöm szépen:)
2015. jún. 9. 14:34