Szorgalmi feladatnak ezt adta a tanár, és én pedig képtelen vagyok megoldani őket, és a mellékelt megoldó CD-n meg csak a végeredmények vannak ott...2015. jún. 7. 16:39
1/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki segíteni szeretne, de nem tudja a számok melyik feladathoz tartoznak: [link]
2015. jún. 7. 17:20
2/7 A kérdező kommentje:
Azaz ezek csak a megoldások, a sima könyv pdf változatának a linkjét most nem találom:(
2015. jún. 7. 17:24
4/7 Bugya Péter válasza:
1004/a
9-6(x+5)=2/3(6-3/2x)
9-6x-30=4-x
-6x-21=4-x /+x
-5x-21=4 /+21
-5x=25 /:-5
x=-5
5/7 Bugya Péter válasza:
1004/b
(x-4):3-(1-x):2=1/2+x/6 /közös nevező
2(x-4)-3(1-x)=3+x
2x-8-3+3x=3+x
5x-11=3+x /-x
4x-11=3 /+11
4x=14 /:4
x=3,5
6/7 Bugya Péter válasza:
1004/c
2x:3-(x-2):2+(11x+6):6=2(x-4) /közös nevező
4x-3(x-2)+11x+6=12(x-4)
4x-3x+6+11x+6=12x-48
12x+12=12x-48 /-12x
12=48 nincs megoldás
7/7 A kérdező kommentje:
Ohhh, köszönöm szépen:)
2015. jún. 9. 14:34