8msari kérdése:

Hány olyan, legfeljebb négyjegyű szám van, amelyiknek nincs páratlan számjegye? Hogy kell kiszámolni az ilyen jellegű feladatokat? Nem a pontos megoldás inkább a feladat levezetése érdekelne.

2015. szept. 19. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyjegyűek ugye 0,2,4,6 és 8, vagyis 5 darab

Kétjegyűek: Az első számjegy lehet 2,4,6 vagy 8. A második számjegy lehet 0,2,4,6 vagy 8. Tehát, első számjegy helyére 4 számjegy kerülhet, a második helyére 5 darab. Ezekből 4*5=20 féle kétjegyű szám rakható össze.

Háromjegyű: teljesen hasonlóan mint az előbb, első helyre 4 darab, másodikra és harmadikra 5 számjegy kerülhet, vagyis összesen 4*5*5=100 féle szám lehetséges.

Négyjegyű: Pepitában ugyanez, 4*5*5*5=500 féle szám.


Mivel a kérdésben LEGFELJEBB négyjegyű számot kérdeznek, ezért a megoldás 500+100+20+5=625 darab

2015. szept. 19. 18:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2015. szept. 20. 10:58