Valószínűségszámítás levezetése?


1. Mekkora a valószínűsége, hogy egy szabályos dobókockával 4-esnél nagyobbat dobunk?

2. Egy szabályos játékkockát kétszer egymás után feldobunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy két egyforma számot dobunk?

3. Egy dobozban két piros és három fehér golyó található. Ha találomra egyet kihúzunk, mekkora annak a valószínűsége, hogy piros golyót választottunk?



2015. jún. 11. 18:09
 1/1 anonim ***** válasza:

1.


Kedvező eset: 2

Összes eset: 6

Valószínűség: 2/6=1/3


2.


Kedvező eset: 6

Összes eset: 6*6=36

Valószínűség: 6/36=/6


3.


Kedvező eset: 2

Összes eset: 5

Valószínűség: 2/5

2015. jún. 11. 18:30