1. Mekkora a valószínűsége, hogy egy szabályos dobókockával 4-esnél nagyobbat dobunk?
2. Egy szabályos játékkockát kétszer egymás után feldobunk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy két egyforma számot dobunk?
3. Egy dobozban két piros és három fehér golyó található. Ha találomra egyet kihúzunk, mekkora annak a valószínűsége, hogy piros golyót választottunk?
2015. jún. 11. 18:09
1/1 anonim válasza:
1.
Kedvező eset: 2
Összes eset: 6
Valószínűség: 2/6=1/3
2.
Kedvező eset: 6
Összes eset: 6*6=36
Valószínűség: 6/36=/6
3.
Kedvező eset: 2
Összes eset: 5
Valószínűség: 2/5