Valószínűségszámítás segítség?


Dolgozat lesz holnap és vagy 30 feladatot feladtak, hogy majd abból lesz kiválasztva és 2 kivételével megvan mind:

1. Az ötös lottón az egyik héten a következő számokat húzták ki: 47, 60, 65, 81, 89. A köv. heti szelvényen ezeket a számokat jelöljük meg. Mekkora a valószínűsége, hogy telitalálatunk lesz?


2.Ha van 3 palántám, amelyek rendre 0,8;0,7; 0,3 eséllyel virágzanak ki, és ezekből egyet véletlenszerűen kiválasztok, akkor mekkora eséllyel virágzik ki a kiválasztott palánta?


2015. jún. 1. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1) 1 : 43 949 268

2) 2 : 3

2015. jún. 1. 20:42
 2/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valami számolásmenetet ha kérhetnék, mert ez így kevés lesz a dogába :)
2015. jún. 1. 20:56
 3/6 bongolo ***** válasza:
100%

1) Tök mindegy, hogy mit húztak ki az előző héten, független az új húzás az előzőtől.

Mivel (90 alatt 5) féleképpen lehet 5-öt kiválasztani, 1 / (90 alatt 5) a valószínűsége a telitalálatnak.


2) 1/3 valószínűséggel választom ki az egyes palántákat. A teljes valószínűség tételét kell használni:

P = 1/3·0,8 + 1/3·0,7 + 1/3·0,3

Ami kevesebb számolással ennyi: (0,8 + 0,7 + 0,3) / 3 = 1,8 / 3


Elszámolhatta az első válaszoló kicsit.

2015. jún. 1. 21:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. jún. 1. 22:14
 5/6 AliceWin válasza:
A 2. feladat "megbolondítva". Azt, hogy melyikből ültetünk, kockadobással döntjük el. Ha prím számot dobunk, akkor az elsőből ültetünk. Ha 3-mal oszthatót, akkor a másodikból. Ha pedig páros számot, a harmadikból. Ilyenkor mennyi a valószínűsége, hogy kivirágzik?
2015. okt. 1. 21:59
 6/6 bongolo ***** válasza:

prím: 2,3,5

3-mal osztható: 3,6

páros: 2,4,6


Na most mondjuk a 2 minek számít? prímnek vagy párosnak. Tehát az elsőből, vagy a harmadikból ültetünk?

És a 3 minek számít? Az elsőből vagy a másodikból ültetünk?


Nincs rendesen specifikálva a feladat.

2015. okt. 2. 00:06