Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy pénzérmét ötször egymás után feldobva két írást kapunk. Addig eljutottam, hogy az összes eset száma 2 az ötödiken, a kedvező esetek számát, hogyan kell kiszámolni? Előre is köszi!2015. máj. 21. 22:00
2/5 anonim válasza:
Ha két írást dobunk, akkor a másik három fej.
IIFFF
Ezeket 5!/(2!*3!)=10 féleképpen rendezhetjük sorba. Így a keresett valószínűség:
10* (1/2)^5 = 10/32=5/16
3/5 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak köszönöm a segítséget!
2015. máj. 22. 14:35
4/5 anonim válasza:
Ez egy nagyon elemi példa. Javaslom a témakör alapos átismétlést, máskülönben nagy hátrányba kerülsz a közeljövőben. Ilyen egyszerű példát... bölcsöde.
5/5 A kérdező kommentje:
Most kezdtük el venni, úgyhogy nem igazán van mit átismételni, ma elmagyarázta a tanár, most már értem. A kérdést pedig azért írtam ki, mert a háziból ezt a feladatot nem tudtam, házihiányt pedig nem akarok szerezni.
2015. máj. 22. 14:43