Matek! Valószínűségszámítás? (lent)

Mennyi annak a valószínűsége, hogy egy pénzérmét ötször egymás után feldobva két írást kapunk. Addig eljutottam, hogy az összes eset száma 2 az ötödiken, a kedvező esetek számát, hogyan kell kiszámolni? Előre is köszi!

2015. máj. 21. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
(5 alatt a 2).
2015. máj. 22. 00:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha két írást dobunk, akkor a másik három fej.


IIFFF


Ezeket 5!/(2!*3!)=10 féleképpen rendezhetjük sorba. Így a keresett valószínűség:


10* (1/2)^5 = 10/32=5/16

2015. máj. 22. 09:28
 3/5 A kérdező kommentje:
Első két válaszolónak köszönöm a segítséget!
2015. máj. 22. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Ez egy nagyon elemi példa. Javaslom a témakör alapos átismétlést, máskülönben nagy hátrányba kerülsz a közeljövőben. Ilyen egyszerű példát... bölcsöde.
2015. máj. 22. 14:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Most kezdtük el venni, úgyhogy nem igazán van mit átismételni, ma elmagyarázta a tanár, most már értem. A kérdést pedig azért írtam ki, mert a háziból ezt a feladatot nem tudtam, házihiányt pedig nem akarok szerezni.
2015. máj. 22. 14:43