Egy matek feladat levezetése SOS?


1 hétig nem voltam és egyszerűen nem tudom hogy kell! Zöld pacsi megy a jó válaszokért.


[link]


2015. szept. 20. 12:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyök alatt(25*a)= 5*gyök alatt(a) mert a 25 gyöke 5. Ez alapján

Gyök alatt(4*b)= 2*gyök alatt(b)

Gyök alatt(4*a)= 2*gyök alatt(a)

Gyök alatt(16*b)= 4*gyök alatt(b)

Gyök alatt(36*a)= 6*gyök alatt(a)

Gyök alatt(25*b)= 5*gyök alatt(b)

Gyök alatt(9*a)= 3*gyök alatt(a)

Gyök alatt(9*b)= 3*gyök alatt(b)


Ezért

(5*gyök(a)+2*gyök(b)-2*gyök(a)-4*gyök(b))*(6*gyök(a)+5*gyök(b)-3*gyök(a)-3*gyök(b))=

=(3*gyök(a)-2*gyök(b))*(3*gyök(a)+2*gyök(b))=

9*a-4*b

(alkalmazod a nevezetes azonosságot)

2015. szept. 20. 13:39