1 hétig nem voltam és egyszerűen nem tudom hogy kell! Zöld pacsi megy a jó válaszokért.
2015. szept. 20. 12:25
1/1 anonim válasza:
Gyök alatt(25*a)= 5*gyök alatt(a) mert a 25 gyöke 5. Ez alapján
Gyök alatt(4*b)= 2*gyök alatt(b)
Gyök alatt(4*a)= 2*gyök alatt(a)
Gyök alatt(16*b)= 4*gyök alatt(b)
Gyök alatt(36*a)= 6*gyök alatt(a)
Gyök alatt(25*b)= 5*gyök alatt(b)
Gyök alatt(9*a)= 3*gyök alatt(a)
Gyök alatt(9*b)= 3*gyök alatt(b)
Ezért
(5*gyök(a)+2*gyök(b)-2*gyök(a)-4*gyök(b))*(6*gyök(a)+5*gyök(b)-3*gyök(a)-3*gyök(b))=
=(3*gyök(a)-2*gyök(b))*(3*gyök(a)+2*gyök(b))=
9*a-4*b
(alkalmazod a nevezetes azonosságot)