Egy számtani sorozat ötödik tagja 17, hetedik tagja 10. Mennyi az első tag, a differencia, az első 8 tag összege?


Ez így jó?


d=7/2=3,5


a1=17+(-4x3,5)=3


8. tag: 3+7x3.5=27,5

első 8 tag összege: (3+27,5)x4=122



2015. szept. 30. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem!!

a7=a5+2d , 10=17+2d, 2d=-7 , d=-3,5

2015. szept. 30. 19:01
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor csak a differencia előjele rossz?
2015. okt. 1. 17:28
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor

a1=17+(-4x-3,5)=29

8. tag: 29+7x-3,5=4,5

első 8 tag összege: (29+4,5)x4=134


így jó?

2015. okt. 1. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:

?? "a1=17+(-4x-3,5)=29 " Nem értem, mi van a zárójelben.

Nekem: a1=a5-4d=17+14=31 , a8=6.5, és S8=150.

2015. okt. 1. 17:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Elszámoltam, már így nekem is stimmel, köszönöm
2015. okt. 1. 18:10