Ez így jó?
d=7/2=3,5
a1=17+(-4x3,5)=3
8. tag: 3+7x3.5=27,5
első 8 tag összege: (3+27,5)x4=122
2015. szept. 30. 18:20
1/5 anonim válasza:
Nem!!
a7=a5+2d , 10=17+2d, 2d=-7 , d=-3,5
2/5 A kérdező kommentje:
akkor csak a differencia előjele rossz?
2015. okt. 1. 17:28
3/5 A kérdező kommentje:
akkor
a1=17+(-4x-3,5)=29
8. tag: 29+7x-3,5=4,5
első 8 tag összege: (29+4,5)x4=134
így jó?
2015. okt. 1. 17:35
4/5 anonim válasza:
?? "a1=17+(-4x-3,5)=29 " Nem értem, mi van a zárójelben.
Nekem: a1=a5-4d=17+14=31 , a8=6.5, és S8=150.
5/5 A kérdező kommentje:
Elszámoltam, már így nekem is stimmel, köszönöm
2015. okt. 1. 18:10