Matekosokhoz szól a kérdés: Egy számtani sorozat 4. tagja 10. A sorozat 2. ,3. ,6. eleme egy mértani sorozat három szomszédos tagja. Mennyi a számtani sorozat első tagja, a sorozatra jellemző differencia és a mértani sorozat hányadosa?

addig jutottam el, hogy a4=10. Köszönöm a segítséget.

2012. szept. 29. 12:38
 1/4 A kérdező kommentje:
Bezzeg, ha az lett volna a kérdés, hogy "ciki, ha már a második randin le**opom", akkor biztos lett volna 5 perc alatt 50 válasz. -.-"
2012. szept. 29. 19:14
 2/4 anonim ***** válasza:

a2=(10-2*d)=b

a3=(10-d) =b*q

a6=(10+2*d)=b*q*q


q=(10-d)/(10-2*d)

q=(10+2*d)/(10-d)


Ebből kapsz egy másodfokú egyenletet d-re.

Megoldásából kijön q.

2012. szept. 29. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Válaszolni akartam neked , de a kulturált kommented után úgy gondolom mégsem.
2012. szept. 30. 15:01
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: köszönöm ;)

Utolsó válaszoló: ezzel a megnyilvánulással csak az igazamat támasztottad alá. Egyébként sajnálom, hogy egy régi rossz emléket idéztem fel benned.

2012. szept. 30. 18:21