addig jutottam el, hogy a4=10. Köszönöm a segítséget.2012. szept. 29. 12:38
1/4 A kérdező kommentje:
Bezzeg, ha az lett volna a kérdés, hogy "ciki, ha már a második randin le**opom", akkor biztos lett volna 5 perc alatt 50 válasz. -.-"
2012. szept. 29. 19:14
2/4 anonim válasza:
a2=(10-2*d)=b
a3=(10-d) =b*q
a6=(10+2*d)=b*q*q
q=(10-d)/(10-2*d)
q=(10+2*d)/(10-d)
Ebből kapsz egy másodfokú egyenletet d-re.
Megoldásából kijön q.
3/4 anonim válasza:
Válaszolni akartam neked , de a kulturált kommented után úgy gondolom mégsem.
4/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: köszönöm ;)
Utolsó válaszoló: ezzel a megnyilvánulással csak az igazamat támasztottad alá. Egyébként sajnálom, hogy egy régi rossz emléket idéztem fel benned.
2012. szept. 30. 18:21