Hogyan lehet ezt kiszámolni a sorozat második tagját a differencia nélkül?! SOROZATOK!


a1=100

a6=d

a2=?


2012. szept. 9. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a6=d

biztos? :S

2012. szept. 9. 20:30
 2/13 anonim ***** válasza:

a6=100+5d


d=100+5d

-100=4d

d=-25


Voalá kijött a differencia. a2=75

2012. szept. 9. 20:35
 3/13 A kérdező kommentje:

igen!! így van a feladat. és nem jövök rá. pedig jó vagyok belőle(matekból.) a másik feladat meg:

2.,

d= -2.1

S20=1661

a1=?

2012. szept. 9. 20:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha a d a differenciát jelöli, és tudjuk, hogy ez egy számtani sorozat, akkor megoldható.


a1 = 100

a2 = a1 + d

a3 = a2 + d = a1 + 2*d

...

a6 = a1 + 5*d = 100 + 5*d, és erről tudjuk, hogy a6 = d, tehát

d = 100 + 5*d, 6*d = -100, d = -100/6,

így a második tag

a2 = 100 - 100/6 = 500/6.


De nem ártana, ha leírnád melyik betű mit jelent, meg hogy milyen sorozatról van szó. Ha nem tudunk semmit a sorozatról, akkor amit fönt írtam, mind felejtős.

2012. szept. 9. 20:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Ifjútitán jól írta, az egyenletrendezést benéztem. Tényleg 75 a megoldás.


Amúgy a többi, amit leírtam a feladattal kapcsolatban, áll.

2012. szept. 9. 20:37
 6/13 A kérdező kommentje:
ohh, nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek:))! Ez számtani sorozat. és a d az igen, differencia.
2012. szept. 9. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:

2.,

d= -2.1

S20=1661

a1=?



Egyszerűen kinézed az S20 képletét a függvénytáblából.

(vagy a netről)

[link]


Sn=(2*a1+(n-1)*d)/2*n


1661=[2*a1+19*(-2,1)]/2*20 innen egyedül az a1 ismeretlen, át kell rendezni.


166,1=2a1-39,9

206=2a1


a1=103

2012. szept. 9. 20:42
 8/13 A kérdező kommentje:
ohh, tényleg nagyon köszönöööm:)
2012. szept. 9. 20:43
 9/13 A kérdező kommentje:
166,1 az, hogy jött oda?! osztod 2 vel és szorzod 20 al?! vagyis akkor már 40el?
2012. szept. 9. 20:48
 10/13 anonim ***** válasza:

A 20 a számlálóban van, a 2 a nevezőben. (Csak itt nem tudtam szebben kiírni.)

Egyszerűsítés után 10 marad a számlálóban.


Azzal osztok.

2012. szept. 9. 20:55
1 2