Nem tudok rájönni a definicióból.

2015. szept. 20. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Év elején direkt elmondtam hogy ne kérjetek így segítséget hogy a megoldást várjátok. Csalódtam Dániel, holnap beszélünk erről.
2015. szept. 20. 17:36
 2/3 A kérdező kommentje:
Egyáltalán,hogy lehet felsorolni az összes megoldást?
2015. szept. 20. 19:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Azokat az x, y számpárokat keressük, amelyek MINDKÉT relációt kielégítik.


x=2y

x=2^y


egyenletrendszert kell megoldani.


2*y = 2^y


Rajzoljuk fel a két vonalat, és látjuk, hogy két helyen metszik egymást.


y=1 és y=2.


Vagyis az ÖSSZES (x,y) megoldás:

(2,1), (4,2)

2015. szept. 20. 23:03