2015. márc. 1. 09:40
1/2 anonim válasza:
x + y = p,
x*y = q.
Az első egyenletből:
y = p – x,
ezt helyettesítve a másodikba
x*(p – x) = q.
x^2 – p*x + q = 0.
Ebből a másodfokú egyenlet megoldóképletlével már tudjuk, hogy
x12 = p/2 + gyök(p^2/4 - q),
ahol a gyökvonás a kétértelmű komplex gyökvonás.
így
y12 = p – x12 = p/2 – gyök(p^2/4 – q).
Tessék helyettesíteni a p = (5 – i)-t és q = (8 – i)-t.
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2015. márc. 1. 11:28