Komplex számok a Rez=-4 az Imz=-4.
Addig oké, hogy a két szám gyök alatti részének a négyzete, de hogyan lesz belőle 2
#komplex szám #abszolutértéke
2014. dec. 2. 11:35
1/3 anonim válasza:
Hibás a 2-es eredmény.
abs(-4-4i)=gyökalatt((-4)²+(-4)²) =
= gyökalatt(16+16)=gyökalatt(2*16)=gyökalatt(2)×4=5,66.
2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jön ki,de nem jó!
A helyes megoldás 2
2014. dec. 2. 11:58
3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi! Elnéztem egy sorral! Tökéletes a megoldás!
Köszi!
2014. dec. 2. 12:01