Komplex számok a Rez=-4 az Imz=-4.

Addig oké, hogy a két szám gyök alatti részének a négyzete, de hogyan lesz belőle 2



#komplex szám #abszolutértéke
2014. dec. 2. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Hibás a 2-es eredmény.

abs(-4-4i)=gyökalatt((-4)²+(-4)²) =

= gyökalatt(16+16)=gyökalatt(2*16)=gyökalatt(2)×4=5,66.

2014. dec. 2. 11:53
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem is ez jön ki,de nem jó!

A helyes megoldás 2

2014. dec. 2. 11:58
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsi! Elnéztem egy sorral! Tökéletes a megoldás!

Köszi!

2014. dec. 2. 12:01