Matematika fakultáción azt a feladatot kaptuk, hogy levezetéssel együtt deriváljuk le az alábbi függvényt: f(x)= X^x
Ha valaki le tudná írni a megoldást levezetéssel együtt, akkor az illetõnek nagyon hálás lennék, ugyanis ezen a feladaton múlik a havi ötösöm! :/
Elõre is köszönöm a válaszokat! :)
2014. nov. 13. 23:02
2/2 anonim válasza:
x^x = [e^(ln x)]^x = e^(x*lnx)
Ezt már tudod deriválni az összetett függvény és a szorzatfüggvény szabályai szerint.
Ennek kell kijönnie: