Hogyan kell ezt megoldani/levezetni?


Matematika fakultáción azt a feladatot kaptuk, hogy levezetéssel együtt deriváljuk le az alábbi függvényt: f(x)= X^x

Ha valaki le tudná írni a megoldást levezetéssel együtt, akkor az illetõnek nagyon hálás lennék, ugyanis ezen a feladaton múlik a havi ötösöm! :/

Elõre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. nov. 13. 23:02
 1/2 Tom Benko ***** válasza:
Vedd a logaritmusát!
2014. nov. 14. 07:20
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

x^x = [e^(ln x)]^x = e^(x*lnx)


Ezt már tudod deriválni az összetett függvény és a szorzatfüggvény szabályai szerint.


Ennek kell kijönnie:

[link]

2014. nov. 14. 11:17