Gyök alatt 3*(gyök alatt 6+ gyök alatt 24)/ gyök alatt 2=?2014. nov. 9. 17:32
1/2 anonim válasza:
Ha jól értelmezem, ez (√3*(√6+√24))/√2.
A gyök alatti tagokat felbontjuk prímszorzatokra:
(√3*(√(3*2)+√(2^3*3))/√2
Mivel √(a*b)=√a*√b, ezért felírhatjuk a következőképpen:
(√3*((√3*√2)+(√2^2*√2*√3))/√2
Ki tudunk emelni √2*√3-at összeadás mindkét tagjából:
√3*√2*√3*(1+√2^2)/√2
√3*√3=3, √2^2=2 valamint √2/√2-t ki tudunk külön emelni, mivel a számlálóban és a nevezőben is megtalálható. Ezt csak akkor tehetjük meg, ha szorzatalakban van a számláló és a nevező is, vagyis a szorzás a fő művelet (amit a műveleti sorrend szerint utoljára végeznénk el fent is és lent is):
√2/√2 * 3*(1+2)
=1*3*3=9
és megvan a megoldás :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 9. 23:55