Hogy kell levezetni ezt a feladatot?

Gyök alatt 3*(gyök alatt 6+ gyök alatt 24)/ gyök alatt 2=?

2014. nov. 9. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, ez (√3*(√6+√24))/√2.


A gyök alatti tagokat felbontjuk prímszorzatokra:


(√3*(√(3*2)+√(2^3*3))/√2


Mivel √(a*b)=√a*√b, ezért felírhatjuk a következőképpen:


(√3*((√3*√2)+(√2^2*√2*√3))/√2


Ki tudunk emelni √2*√3-at összeadás mindkét tagjából:


√3*√2*√3*(1+√2^2)/√2


√3*√3=3, √2^2=2 valamint √2/√2-t ki tudunk külön emelni, mivel a számlálóban és a nevezőben is megtalálható. Ezt csak akkor tehetjük meg, ha szorzatalakban van a számláló és a nevező is, vagyis a szorzás a fő művelet (amit a műveleti sorrend szerint utoljára végeznénk el fent is és lent is):


√2/√2 * 3*(1+2)

=1*3*3=9


és megvan a megoldás :)

2014. nov. 9. 17:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 9. 23:55