[link]
2014. aug. 25. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A bal oldalt át tudjuk írni a hatványozás azonosságai szerint:


(5^2)^(x^(1/2)) = 5*5^(x^(1/3)) /hatvány hatványozásának azonossága


5^(2*gyök(x))=5^(köbgyök(x)+1)


Az exponenciális függvény szigorú monotonitása miatt


2*gyök(x)=köbgyök(x)+1


Innen menni fog.

2014. aug. 25. 14:34
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont hogy idáig jutottam el két másodperc alatt, és innentől nincs ötletem.
2014. aug. 25. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Így néz ki a lényeg:


[link]

2014. aug. 25. 15:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Wow, ez tök jó. Köszi.
2014. aug. 25. 15:53