Ezt a kettőt kéne levezetni,tudom h létezik azonosság és ugy szamolom de még se ugy jön ki.

(a+b)négyzet=a négyzet+2ab+b négyzet

Szóval ez a kettő

A) (2gyök5-3*gyök2)négyzeten

B). (3gyök7+gyök5)négyzeten


2015. szept. 6. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A) 20 - 12*gyök(10) + 18=38-12*gyök(10)

B) 63 + 6*gyök(35) + 5=68+6*gyök(35)

2015. szept. 6. 14:00
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogy jön ki az A)ban az a 18 és a B)ben a 68?
2015. szept. 6. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:

A) 3*3*gyök(2)*gyök(2)=3*3*2=18

B) 63+5=68

2015. szept. 6. 18:46