Ezt a kettőt kéne levezetni,tudom h létezik azonosság és ugy szamolom de még se ugy jön ki.
(a+b)négyzet=a négyzet+2ab+b négyzet
Szóval ez a kettő
A) (2gyök5-3*gyök2)négyzeten
B). (3gyök7+gyök5)négyzeten
2015. szept. 6. 13:26
1/3 anonim válasza:
A) 20 - 12*gyök(10) + 18=38-12*gyök(10)
B) 63 + 6*gyök(35) + 5=68+6*gyök(35)
2/3 A kérdező kommentje:
És hogy jön ki az A)ban az a 18 és a B)ben a 68?
2015. szept. 6. 15:02
3/3 anonim válasza:
A) 3*3*gyök(2)*gyök(2)=3*3*2=18
B) 63+5=68