Egy paralelogramma két oldala 49cm és 63cm hosszú. Az általuk közbezárt szög 72°. Mekkorák a paralelogramma átlói?
(ezt koszinusztétellel kell kiszámolni. Felrajzoltam és a 63cm a vízszintes vonal és vele szembe rajzoltam a 72°os közbezárt szöget) utána meg már nem tudom folytatni.
2015. aug. 14. 21:16
1/2 anonim válasza:
Nem a 63 cm-es oldallal szemközt kell felrajzolni, hanem azon kell feküdnie (pontosan a 49cm-es és a 63cm-es oldalak "között"). Utána mehet a koszinusztétel:
e^2=49^2+63^2-2*49*63*cos(72°). ebből e-t könnyű kiszámolni;
e=~66,8 cm
f-hez tudni kell, hogy a paralelogramma nagyobb szöge 108°-os ekkor a koszinusztétel:
f^2=49^2+63^2-2*49*63*cos(72°), erre
f=~91 cm
2/2 anonim válasza:
A másodiknál cos(108°) van az egyenletben.