Valaki tud segíteni matekban?


Egy paralelogramma két oldala 49cm és 63cm hosszú. Az általuk közbezárt szög 72°. Mekkorák a paralelogramma átlói?

(ezt koszinusztétellel kell kiszámolni. Felrajzoltam és a 63cm a vízszintes vonal és vele szembe rajzoltam a 72°os közbezárt szöget) utána meg már nem tudom folytatni.


2015. aug. 14. 21:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem a 63 cm-es oldallal szemközt kell felrajzolni, hanem azon kell feküdnie (pontosan a 49cm-es és a 63cm-es oldalak "között"). Utána mehet a koszinusztétel:


e^2=49^2+63^2-2*49*63*cos(72°). ebből e-t könnyű kiszámolni;


e=~66,8 cm


f-hez tudni kell, hogy a paralelogramma nagyobb szöge 108°-os ekkor a koszinusztétel:


f^2=49^2+63^2-2*49*63*cos(72°), erre


f=~91 cm

2015. aug. 14. 21:31
 2/2 anonim ***** válasza:
A másodiknál cos(108°) van az egyenletben.
2015. aug. 14. 21:31