Tudnátok segíteni kilencedikes matekban?


Sziasztok! Szintfelmérőre kell gyakorolni, de néhány feladatot nem tudok megoldani. Tudnátok segíteni?


1. 40 katonát hány féleképpen lehet téglalap alakban felsorakoztatni, ha legalább két sorban, illetve oszlopba kell állniuk?


2. Egy háromszög belső szögeinek aránya 1:3:5. Mekkora a háromszög legnagyobb szöge?


3. Malter Valter 60 db 40cmx40cm –es járólappal takarta le a téglalap alakú előszobáját. Hány m hosszú az előszoba, ha szélessége 1,2 m?


4. Az elkészült nyerstészta tömege 1,8kg. A liszt, a zsiradék valamint az egyéb adalékanyagok tömegének aránya: 6:2:1.

Hány kg zsiradék van a nyers tésztában?


2015. máj. 11. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Az a feladat, hogy a 40-et írd fel két egész szám szorzataként úgy, hogy mindkét tényező legalább 2. Ezek szerint : 2*20, 4*10, 5*8 . Ez 3 lehetőség. Ha pl a 2*20 és 20*2 két lehetőséget jelent, akkor meg 6 lehetőség van összesen, de szerintem a 3 lesz a jó válasz.

2. 1x+3x+5x=180 fok (a háromszög belső szögeinek összege 180 fok). Ebből x=20 fok, visszaszámolva a háromszög legnagyobb szöge 5*20=100 fok.

3. Ha a szélesség 1,2 m = 120 cm, akkor egy sorban 3 járólap lesz. Azaz 60/3 = 20 sornyi járólapot tesz le az előszobában, aminek hosszúsága 20*40=800 cm, azaz 8 méter.

4. Próbáld meg a 2. feladat megoldása alapján :)

2015. máj. 11. 21:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2015. máj. 12. 05:03