Valaki tud segítsen matekban?


Nyára kaptunk házi feladatot matekból, és van olyan feladatok amik kifognak rajtam, ezért a segítségeteket szeretném kérni.

Exponenciális egyenlet.

11 hatvány részben abszolút érték/x\-1=100


2015. aug. 10. 19:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez lenne a feladat?

[link]

2015. aug. 10. 20:36
 2/17 anonim ***** válasza:

Szorzol 11-gyel: 11^|x|=1100


Definíció szerint: |x|=log(11)[1100], erre


x=+-log(11)[1100]

2015. aug. 10. 21:19
 3/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:igen az a feladat. Csak nem tudom hogy kell feltölteni ide képet.

Második válaszoló: ez nem logaritmus

2015. aug. 10. 21:51
 4/17 anonim ***** válasza:

De az exponenciális egyenleteket jellemzően logaritmussal szokás megoldani :D


Pláne mivel itt ilyen rinde-ronda irracionális számot kapsz eredményül. (+- 2,9205...)

2015. aug. 11. 01:20
 5/17 A kérdező kommentje:
Mi nem logaritmussal szoktuk.
2015. aug. 11. 08:00
 6/17 anonim ***** válasza:
Hanem?
2015. aug. 11. 12:19
 7/17 A kérdező kommentje:

Úgy hogy pl.

2 hatványban x-1 = 4 hatványban x+2

2 hatványban x-1 = 2 hatványban 2(x+2) -->exponenciális függvény növekszik.(ekkor azt írjuk ami a hatványban van.)

x-1=2(x+2)

x-2=4x+4

-3x=6

x= -6/3 = -2 (mert egyszerűsítettem)

2015. aug. 11. 13:34
 8/17 A kérdező kommentje:
Én meg csak azt nem értem ami abszolút értékben van. Azt tudom hogy + al és - al is kell venni. De azt hiszem rájöttem most. :D
2015. aug. 11. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:

Értem... Akkor már csak azt mondd meg nekem, hogy a 11-nek hányadik hatványa a 100.


Ha ez megy, akkor igazad van, és nem szóltam.


SPOILER!


log(11)[100]-adik hatványa lesz.


SPOILER VÉGE!

2015. aug. 11. 15:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, az általad leírt megoldási menet teljesen jó, és hasznos, de csak akkor működik, ha a kitevő egész, de legalább racionális (értsd, két egész szám hányadosaként felírható, pl 2/3). Ebben a konkrét feladatban ez nincs jelen, a 1100 ugyanis a 11-nek a 2.9205051355783...-edik hatványa. Na ezt számold ki logaritmus nélkül :D
2015. aug. 11. 17:57
1 2