Valaki legyen szíves segítsen a matekban?!


Fontos mert holnap dolgozat:

(bocsánat előre is de gyökjelet nem tudok írni billentyűzettel)

Szóval nem tudom a következő 2 feladatot megoldani, valaki segítsen legyen szíves:

1. (gyök alatt 6 gyök nélkül +3)×( 2+3× gyök alatt 6)= megoldókulcs megvan azt tudom, hogy 2-nek kell kijönni

2. (2× gyök alatt 2- gyök nélkül 1)× (3+ (gyök alatt 2)= Megoldókulcsban a végeredmény:5


Nagyon köszönöm előre is!!!


2012. nov. 12. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:

[gyök(6)+3] * [2+3*gyök(6)]


Fel kell bontani a zárójelet, ami azt jelenti, hogy minden tagot beszorzok minddel.

(a+b)*(c+d)=ac+ad+bc+bd


[gyök(6)+3] * [2+3*gyök(6)]=2*gyök(6)+3*6+6+9*gyök(6)=

24+11*gyök(6)


Ez nekem nem 2. De attól még eléggé biztos vagyok benne, hogy ez a jó számolás.


2, Ugyanígy


(2*gyök(2)-1)*(3+gyök(2))=6*gyök(2)+2*2-3-gyök(2)=

1+5*gyök(2)

2012. nov. 12. 20:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2012. nov. 12. 20:50