Fontos mert holnap dolgozat:
(bocsánat előre is de gyökjelet nem tudok írni billentyűzettel)
Szóval nem tudom a következő 2 feladatot megoldani, valaki segítsen legyen szíves:
1. (gyök alatt 6 gyök nélkül +3)×( 2+3× gyök alatt 6)= megoldókulcs megvan azt tudom, hogy 2-nek kell kijönni
2. (2× gyök alatt 2- gyök nélkül 1)× (3+ (gyök alatt 2)= Megoldókulcsban a végeredmény:5
Nagyon köszönöm előre is!!!
2012. nov. 12. 20:11
1/2 anonim válasza:
[gyök(6)+3] * [2+3*gyök(6)]
Fel kell bontani a zárójelet, ami azt jelenti, hogy minden tagot beszorzok minddel.
(a+b)*(c+d)=ac+ad+bc+bd
[gyök(6)+3] * [2+3*gyök(6)]=2*gyök(6)+3*6+6+9*gyök(6)=
24+11*gyök(6)
Ez nekem nem 2. De attól még eléggé biztos vagyok benne, hogy ez a jó számolás.
2, Ugyanígy
(2*gyök(2)-1)*(3+gyök(2))=6*gyök(2)+2*2-3-gyök(2)=
1+5*gyök(2)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2012. nov. 12. 20:50