Valaki segítene nekem a matekban?

[link]
2015. aug. 24. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ránézésre látszik, hogy az érintőegyenes meredeksége 3/4. Mivel átmegy az (5;-1) ponton, ezért nyílván 19/4 -el kell lefelé tolni, vagyis az érintő egyenlete: y=(3/4)x-19/4.
2015. aug. 24. 19:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszii, és ez hogy jött ki neked, elmagyaráznád?
2015. aug. 24. 21:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Az erinto egyenlete


(x-2)(Px-2)+(y-3)(Py-3)=25

(x-2)(5-2)+(y-3)(-1-3)=25

3(x-2)-4(y-3)=25

3x-6-4y+12-25=0

3x-4y-19=0


Ertheto ahogy leirtam? Csak egy szimpla kepletet kellett alkalmazni.

2015. aug. 24. 23:38